Witaj na stronie PIW Środa Wielkopolska   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie PIW Środa Wielkopolska
Aktualności

“Informacje z codziennych przeglądów stada drobiu”

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Środzie Wlkp. informuje, że dnia 5 kwietnia 2017 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2017 r. poz. 722).

Przedmiotowe rozporządzenie uchyla rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. poz. 2091), które nakładało m. in. nakaz odosobnienia drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami.

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków obowiązuje od dnia 6 kwietnia 2017 r. 

Informuję również, że Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii przygotował zgodnie z wymaganiami nowego rozporządzenia przykład „Informacji z codziennych przeglądów stada drobiu”, które zobowiązani są prowadzić w sposób udokumentowany posiadacze drobiu utrzymujący drób w sposób przyzagrodowy (załącznik nr 1).

 

Informacje z codziennych przeglądów stada drobiu

Skip to content Click to listen highlighted text!